INFORMACE O PROJEKTU

Záměr výstavy

Nízké trámy písecké Galerie hrou dostaly nový kabát, aby jejich návštěvníci mohli pronikat do tajů nevšední interaktivní výstavy inspirované odkazem malíře, sochaře, architekta, přírodovědce, hudebníka, spisovatele, vynálezce a konstruktéra Leonarda da Vinci. Neopisujte dané pravdy. Staňte se Leonardem da Vinci a vžijte se do kůže vynálezce, který se nechá inspirovat vším, co kolem sebe vidí.

Základní popis výstavy

Budete se bavit a přitom poznávat

Program atraktivní výstavy dává dětem šanci ponořit se do říše da Vinciho vynálezů, umění a vědecké práce, ale nejen to. Malí i větší návštěvníci se budou moci vypravit také do světa fantazie v prostoru ke hraní, který umělecky a imaginativně interpretuje Leonardovu mysl.

Namalujte Monu Lisu a jezděte v tanku

První část programu děti stráví v prostoru výstavy Objevárium: Leonardo. Zde dostanou mimo jiné možnost vyzkoušet si načrtnout Leonardovy kresby, manipulovat s modely Leonardových vynálezů, hrát si v jeho válečném tanku, postavit přenosný most, digitálně přetvořit vlastní tvář do podoby Mony Lisy či sestavit anatomické modely.

Staňte se vynálezcem

V rámci druhé části programu bude na Leonarda v každém z návštěvníků čekat Leonardium , otevřený prostor pro tvoření a vynalézání, vybavený množstvím různých materiálů, kde si každý může procvičit svou vlastní kreativitu a konstruktérské dovednosti. Leonardium je prostor inspirovaný da Vincim a vytvořený podle modelu kutilské laboratoře (Tinkering Lab) světově proslulého muzea Exploratorium v San Franciscu.

Informace pro návštěvníky

Termín výstavy

Výstava je otevřena od 25. 10. 2016 - 30. 4. 2017

Vstup na výstavu

Prohlídka expozice Objevárium: Leonardo je volný bez lektora. Část výstavy nazvaná Leonarium je lektorovaná.

Otevírací doba

Expozice Leonardo je otevřená denně kromě pondělí. Ve středu, v pátek a o víkendu vždy od 9:00 do 18:00 hodin. V úterý a ve čtvrtek od 9:00 do 12:00 hodin.

KONTAKTNÍ INFORMACE

+420 387 999 997

info@sladovna.cz

více informací na http://www.sladovna.cz

Sladovna Písek o.p.s., Velké náměstí 113, 397 01 Písek

Lektorské programy

K aktuálním interaktivním výstavám připravuje Sladovna tradičně nabídku programů pro školy. Programy jsou koncipovány hravou formou, využívají metody prožitkového a situačního učení a mají za cíl přiblížit dětem srozumitelnou formou téma výstavy.

Kontakt pro objednání:

+420 387 999 997
info@sladovna.cz

Kontakt pro více informací:

+420 733 623 929
lektor@sladovna.cz

Programy pro školy jsou koncipovány v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem jednotlivých stupňů vzdělávání.Každý měsíc Leonardium nabídne dětem jinou výzvu z technických oborů a designu. Vaši skupinu můžete objednat pouze na Leonardium. Vhodnost tematických aktivit pro děti MŠ liší. Je možné se objednat pouze na aktivity v Leonardiu a postupně vyzkoušet všechny tvůrčí výzvy!

Vhodné i pro MŠ (předškoláci)
Sestroj novátorskou dráhu pro kuličku za pomocí trubek, trychtýřů a dalších běžných pomůcek

Není vhodné pro MŠ
Vytvoř systém převodů a zjisti, jak mohou být ozubená kola využita ke změně rychlosti, síly, či směru pohybu z jedné části stroje do druhé.

Není vhodné pro MŠ
Utvoř jednoduchý obvod a pomocí rozličných elektronických součástek ovládni světla, bzučáky nebo motory.

Vhodné i pro MŠ (předškoláci)
Prověř si svou znalost geometrických struktur v oboru novinové architektury a pomoz vyplnit celý prostor Leonardia rozličnými architektonickými prvky.

Vhodné i pro MS (předškoláci)
Spolupracujte v rámci celé skupiny, postavte stroj pro řetězovou reakci a hravou cestu zjistěte více o příčině a následku.

Speciální stálý program pro děti z MŠ bez rozdílu věku vytvořený jim přímo na míru. Na děti čeká nesčetný roztříděný materiál pro tvorbu vynálezů, architektonických prvotin i stavitelských projektů.