INFORMACE O PROJEKTU

Popis výstavy

Vydejte se na planetu Malého prince a ilustrátora Vladimíra Fuky.

Ještě předtím, než se na podzim roku 2017 otevřou brány nové stálé expozice ilustrace, budou Nízké trámy Sladovny patřit slavnému píseckému rodákovi Vladimíru Fukovi, který se do dějin zapsal jako ilustrátor, grafik, typograf, malíř, kreslíř či autor plastik a objektů.

Vladimír Fuka je autorem ilustrací legendární knihy Malý Princ, kterou mělo ve své knihovně snad každé dítě. Antoine de Saint-Exupéry, který Malého prince napsal, byl letec. Ilustrátor Vladimír Fuka miloval letadla od dětství. Spisovatel a malíř se sice nikdy nepotkali, ale oba obdivovali děti a jejich bezprostřední svět plný fantazie. Na stránkách knihy společně doprovodili postavičku malého chlapce, který už po generace ukazuje malým i velkým čtenářům na celém světě, co je to příběh skutečné lásky a přátelství. Výstava originálních ilustrací Vladimíra Fuky, Malý princ a jeho planetka – to vše ve Sladovně.

Informace pro návštěvníky

Termín výstavy

Výstava je otevřena od 12. 5. 2017 - 10. 9. 2017

Vstup na výstavu

Vstup do expozice Vladimír Fuka – Malý princ je bez objednání a bez časových bloků. Ve výstavě je přítomen lektor.

Otevírací doba

Expozice Vladimír Fuka – Malý princ je otevřená denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin – o víkendech do 18 hodin. V době letních prázdnin je otevřeno každý den včetně pondělí od 9 do 18 hodin.

KONTAKTNÍ INFORMACE

+420 387 999 997

info@sladovna.cz

více informací na http://www.sladovna.cz

Sladovna Písek o.p.s., Velké náměstí 113, 397 01 Písek

Lektorské programy

K aktuálním interaktivním výstavám připravuje Sladovna tradičně nabídku programů pro školy. Programy jsou koncipovány hravou formou, využívají metody prožitkového a situačního učení a mají za cíl přiblížit dětem srozumitelnou formou téma výstavy.

Kontakt pro objednání: +420 387 999 997, info@sladovna.cz