Svět podle šaška

INFORMACE O PROJEKTU

Popis výstavy

Výstava Svět podle Šaška představuje životní cesty a kreslířkou tvorbu jednoho z našich nejvýznamnějších ilustrátorů Miroslava Šaška, který většinu svého života prožil v zahraničí. Expozice je koncipována jako jedna velká interaktivní hra, která děti, ale i dospělé návštěvníky hravou formou seznamuje s Šaškovým dílem. Instalaci tvoří jednotlivé informační a interaktivní moduly představující v zábavné formě Šaškových ilustrací základní městotvorné prvky, které se objevují ve všech jeho autorských publikacích od Paříže až po Hong Kong. Skrze realistické, vtipné i naučné ilustrace Miroslava Šaška se tak návštěvníci neseznámí pouze s jeho výtvarným dílem, ale i urbanismem, historií, architekturou a obyvateli světových metropolí obecně.

A pozor, Sladovna k putovní části výstavy přidává vlastní autorskou část, díky které se děti i dospělí mohou stát architekty vlastního města. Jak by vypadal například Písek, kdybyste ho stavěli vy?

Lektorské programy

Sladovna ke všem svým interaktivním výstavám vytváří speciální vzdělávací lektorované programy pro mateřské a základní školy či jiné dětské skupiny. Pro více informací o těchto programech kontaktujte galerijního pedagoga Tomáše Novotného - E-mail: lektro@sladovna.cz; Tel.: +420 733 623 929

Kontakt pro objednání:

+420 387 999 997
info@sladovna.cz

Kontakt pro více informací:

+420 733 623 929
lektor@sladovna.cz

Informace pro návštěvníky

Termín výstavy

Výstava je otevřena od 14. února do 26. března 2017.

Vstup na výstavu

Výstava Svět podle Šaška je lektorovaná.

Otevírací doba

Výstava Svět podle Šaška je otevřená denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

KONTAKTNÍ INFORMACE

+420 387 999 997

info@sladovna.cz

více informací na http://www.sladovna.cz

Sladovna Písek o.p.s., Velké náměstí 113, 397 01 Písek