INFORMACE O PROJEKTU

Základní popis výstavy

Největší dětská galerie musí mít to největší Mraveniště. Sladovna ho má. Chcete ho vidět? Písecká Sladovna pro vás připravila třetí pokračování nejoblíbenější a nejúspěšnější interaktivní expozice pro děti s názvem Mraveniště. První dvě verze mravenčího doupěte byly z kartónu. Nové Mraveniště je ještě lepší - je ze dřeva a ve Sladovně bude nastálo!

NOVÉ MRAVENIŠTĚ PRO DĚTI JE NYNÍ DŘEVĚNÉ. PŘIJĎTE HO VYZKOUŠET...

Pokud navštívíte Galerii hrou v Písku a vydáte se do Mraveniště, vcítíte se do role malého lesního tvora, prozkoumáte desítky metrů tunelů a několik komůrek s audiovizuálními doplňky. Vyšplháte na strom, budete se procházet po dřevěných mostech, setkáte se s královnou a budete se starat o mravenčí kukly.

UŽIJETE SI TUNELY, SCHOVÁVAČKY, MOSTY A DOKONCE I STROM, KTERÝ JE VYSOKÝ AŽ DO STROPU...

Autorem našeho Mraveniště je výtvarník Vladimír Větrovský, který na něm pracoval s firmou Hřiště pod Květinou. Na stavbu veškerých objektů použili více než deset kubíků dřeva. Nevzali ho v lese, ale zrecyklovali staré nepoužívané palety. Vytvořili opravdové mistrovské dílo - však uvidíte sami.

MRAVENIŠTĚ JE PEVNÉ, ODOLNÉ A OBROVSKÉ...

Výtvarně ztvárněnou podobu mravenčího obydlí děti milují. Dosyta se v něm vyhrají, ale Mraveniště má také edukativní funkci. Skrze hru na mravence si děti osvojí mnoho informací z přírodopisu. Mraveniště je místo inspirující ke svobodné hře, která umožňuje fyzické vyžití a nabízí prostor pro vlastní dětskou představivost.

DŘEVĚNÉ MRAVENIŠTĚ JE ZÁBAVNÉ, ALE TAKÉ MNOHÉMU NAUČÍ...

Informace pro návštěvníky

Termín výstavy

Výstava je otevřena od 12. 5. 2017 – jde o stálou expozici

Vstup na výstavu

Vstup do expozice Mraveniště je bez objednání a bez časových bloků. Ve výstavě je přítomen lektor.

Otevírací doba

Expozice Mraveniště je otevřená denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin – o víkendech do 18 hodin. V době letních prázdnin je otevřeno každý den včetně pondělí od 9 do 18 hodin.

KONTAKTNÍ INFORMACE

+420 387 999 997

info@sladovna.cz

více informací na http://www.sladovna.cz

Sladovna Písek o.p.s., Velké náměstí 113, 397 01 Písek

Lektorské programy

K aktuálním interaktivním výstavám připravuje Sladovna tradičně nabídku programů pro školy. Programy jsou koncipovány hravou formou, využívají metody prožitkového a situačního učení a mají za cíl přiblížit dětem srozumitelnou formou téma výstavy.

Kontakt pro objednání:

+420 387 999 997
info@sladovna.cz

Kontakt pro více informací:

+420 733 623 929
lektor@sladovna.cz